Jak poznat originální kabelky Guess od padělků

Oblíbená módní značka Guess je samozřejmě rozšířena po celém světě a stejně jako mnoho dalších módních značek se stala součástí nelegálního obchodu – součástí padělání. V tomto článku se dozvíte všechny obecné informace o tom, jak rozpoznat originální kabelky Guess od nejrůznějších imitací a padělků („fejků“). Tento článek slouží také pro ostatní značkové kabelky, jako jsou Tommy Hilfiger, Michael Kors a jiné.

V dnešní době lze jakékoli zboží koupit samozřejmě v prověřených kamenných prodejnách, e-shopech, ale také na nejrůznějších diskusních fórech nebo v poslední době na facebookových skupinách, kde padělek je téměř každý kus. První a největší rada pro nákup originálních kabelek je tedy zřejmá – vždy nakupovat u prověřených prodejců, u kterých máte jistotu originality. V našem e-shopu najdete prověřené originální dámské kabelky, které nakupujeme přímo od samotných výrobců nebo od prověřených prodejců.

Vyrobeno v Číně – „made in China“ nemusí nutně znamenat padělek.

Stále mnoho lidí se stále domnívá, že veškeré zboží, které je vyrobené v asijských zemích, jako je Čína, Vietnam, Indie apod. je imitací či replikou značkového zboží. V dnešní době stále více módních firem přesunuje svojí výrobu do těchto zemí. Proč? Je to jednoduché. Kvůli extrémně levné pracovní síle. Pokud tedy na štítku zboží je napsáno Vyrobeno v Číně (Made in China) neznamená to, že se jedná o padělané zboží. Navíc, to nejmenší pro padělatele je právě změna štítku :-).

Základním předpokladem je důkladné prohlédnutí zboží na oficiálních stránkách výrobce. Pokud danou kabelku na stránkách výrobce nemůžete najít, neznamená to, že se jedná o padělek, ale může se pouze jednat o model ze starší kolekce.

Kvalitní zpracování je základ

Veškeré značkové kabelky včetně kabelek Guess mají velmi kvalitní zpracování, včetně pevného a bezchybného stehování a šití. Prvním varovným znamením, že se kabelka je padělek mohou být například nitě, které barevně neladí s barvou kabelky, jejich nerovné šití či kvalita stehování.

Zipy, loga a doplňky

Velmi důležité je také sledovat ostatní věci, které neodmyslitelně patří ke každé kabelce, jako jsou kovové štítky, které jsou většinou ve tvaru samotného loga, nebo zipy. U názvu značky dělají padělatelé největší chyby. Některé padělky mají dokonce zaměněna písmena nebo mají špatný styl písma. Každá módní značka má své typické písmo, které se leckdy nedaří vždy úplně napodobit. Vnější i vnitřní zipy na kabelkách Guess mají na sobě logo, takže ty, které logo nemají, budou padělek. To, co není na první pohled vidět, se u padělků příliš neřeší. Samotná váha zipů a ostatních kovových doplňků bude těžší kvůli použití kvalitnějších materiálů. Zipy jsou pevně šité a rozhodně nehrozí, že by se vám v dohledné době kvůli používání snad vytrhly. Samozřejmostí je jejich snadné otevírání a zavírání.

Ostatní prvky, jako jsou sponky či knoflíky musí být pevné a stálé. U padělků se vám může podařit pouhým nehtem narušit nabarvení těchto prvků, z čehož je patrné, že se rozhodně nejedná o originální zboží, ale o padělek.

Dalším důležitým prvkem je samotná podšívka, která se nachází uvnitř kabelky. Většina imitací mají podšívku vyrobenou z laciné tenké látky, která je velmi slaboučká na dotek a téměř průsvitná. Originální kabelky mají podšívku látkovou, obvykle z bavlny nebo podobné pevnější látky.

Jedním z posledních znaků, které by se měly kontrolovat je vnitřní cedulka, která by určitě neměla chybět. Cedulka se většinou nachází těsně pod či nad zipem vnitřní kapsy. Padělky většinou tuto cedulku buď vůbec nemají, nebo ji mají na jiném místě. Údaje na cedulce obsahují informace o původu zboží, kde a kdy bylo zboží vyrobeno. Jednou ze specialit značky Guess je visačka, která je vždy umístěna uvnitř kabelky. Nikdy tedy nevisí z venku. Originální kabelky Guess jsou například také dodávány spolu s prachovým sáčkem, na kterém je uprostřed vytištěno logo Guess.