Jak si vybrat správnou kabelku?

Před koupí kabelky byste si měla položit zásadní otázky. V první řadě si ujasněte, při jakých příležitostech budete novou kabelku využívat. Bude to kabelka na každodenní nošení, na cestování či na společenské akce? 

Jaký způsob držení kabelky zvolit? Chci aby to byla kabelka s krátkými uchy, crossbody kabelka nebo klasická kabelka? Kabelka s krátkými uchy se většinou drží v ruce nebo na předloktí. V některých případech je navíc doplněna o delší popruhy. Crossbody kabelky se nosí do kříže přes tělo a působí spíše sportovním dojmem. Klasická kabelka se může nosit v ruce, na předloktí nebo na rameni a jedná se o nejžádanější kabelky.

 Jakou velikost kabelky zvolit? Ujasněte si jaké věci s sebou budete nosit. Pokud Vám stačí peněženka, mobil, klíče a pár drobností, určitě můžete zvolit malou kabelku do ruky nebo crossbody kabelku. Pokud potřebujete mít v kabelce peněženku, mobil, klíče, notebook, láhev s vodou a další věci, bude pro Vás větší kabelka přes rameno správná volba. Avšak dbejte na to, abyste kabelky nepřetěžovaly.

Hodí se kabelka k Vašemu stylu oblékání? Před koupí kabelky nezapomeňte na to, jaký druh oblečení nejraději nosíte. Kabelku vybírejte dle toho, zda v šatníku máte více elegantních, sportovních nebo extravagantních kousků.

Jaká barva kabelky je ta správná? Jistotou je černá, bílá nebo hnědá kabelka. Pokud jste odvážnější nebo chcete rozjasnit Váš outfit, sáhněte po kabelce výrazné barvy (např. žluté, červené, zelené apod.). Trendem jsou i stříbrné kabelky nebo zlaté kabelky.

Jaký materiál kabelky zvolit? Kožená kabelka je dražší než kabelka z umělé kůže a žádá si také jinou péči. Kabelky z umělé kůže jsou levnější, nejsou tolik náročné na údržbu, jsou méně náchylné na poškození, jsou levnější a navíc některé z nich jsou zcela k nerozeznání od kožených kabelek.