Dámské peněženky


Vybrat praktickou peněženku, do které se vám vejde vše potřebné, nemusí být na první pokus úplně jednoduché. Zkusíme vám následujícími tipy orientaci v poměrně rozsáhlém segmentu usnadnit.

Jaký volit materiál peněženky

Stěžejní pro výběr vhodné dámské peněženky je především její materiál. Ten rozhoduje o tom, jak bude peněženka vypadat a také, jak dlouho vám vlastně v původním hezkém stavu vydrží. Vybrat si můžete z následujících variant:

  • luxusní peněženky z kůže
  • levné peněženky z koženky
  • designové peněženky z textilu

Kožené peněženky

O kožených peněženkách se říká, že jsou téměř nezničitelné. A je to pravda, kůže je mimořádně odolný materiál, který vám dlouho vydrží. Skutečně luxusní peněženky jsou vyrobeny právě z přírodní kůže. Peněženka se díky tomu stává elegantním módním doplňkem, který efektně podtrhne celý outfit.

Koženkové peněženky

Koženkové peněženky zachovávají atraktivní vzhled kůže, ale jako bonus nabízejí sympaticky nízkou cenu ve srovnání se značkovými koženými peněženkami. Zároveň jsou varianty z umělé kůže poměrně odolné a pokud se vám je podaří zašpinit, snadno je očistíte.

Textilní peněženky

Textilní peněženky se mohou pyšnit atraktivním vzhledem v mnoha barvách a vzorech, ale také příznivou pořizovací cenou. Látkové peněženky mají nižší životnost než kožené a koženkové výrobky. Nemusí to ale být na škodu především tehdy, chcete-li častěji peněženku střídat, hrát si s módními trendy nebo si jednoduše nejste jistá, že si dokážete vybrat natolik nadčasový produkt, aby vás provázel ještě několik dalších let. Tyto modely působí také více sportovním dojmem.

Jakou si vybrat velikost peněženky

Velikost peněženky záleží především na tom, co všechno v ní plánujete nosit. Víte, že si potřebujete do peněženky uložit kromě peněz také řadu slevových kartiček do oblíbených obchodů nebo papírky s poznámkami? Potřebovat budete větší peněženku.

Možná však budete muset přistoupit na kompromis. Co největší peněženka totiž nemusí být automaticky nejlepší. Do menší dámské kabelky by se vám velká peněženka jednoduše nemusela vejít. Podobně ji možná neumístíte do kapsy u kabátu.

Počítejte s tím, že malá peněženka pojme pár bankovek, ale už ne hromádku drobných nebo slevové kartičky. Nikdy ji však, pozor, nepřeplňujte a nezkoušejte, kde má hranice kapacity, hrozí, že byste si mohla peněženku nevratně zdeformovat.

Situaci pochopitelně můžete elegantně vyřešit tak, že si zkrátka pořídíte peněženky dvě, jednu větší a jednu malou pro případ, že byste zrovna potřebovala jít ven jen s malou kabelkou.

Jaké by mělo být vnitřní členění peněženky

Základní rozdělení obvykle čítá přihrádky na karty v různém počtu podle velikosti peněženky, prostor na uložení bankovek a zvláštní oddíl na mince.

Zapínání

Obvykle máte při volbě zapínání tyto základní možnosti: Časté bývá zapínání na zip, případně na magnetickou patentku nebo klasický druk. V některých případech může mít peněženka i přezku.

Všechna řešení mají svá určitá pozitiva. Zip je nejspolehlivější a zejména mincím úspěšně brání ve vypadnutí. Vypadá ale méně elegantně, zapínání na magnet či druk je minimalistické a nenarušuje celkový vzhled peněženky. Podobně designovým řešením jsou přezky, opět ale nemusejí peněženku uzavřít zcela spolehlivě, riskujete tak nepříjemné rozsypání mincí do útrob kabelky.

Design

Design souvisí s materiálem a pochopitelně se významně odvíjí od toho, co se vám subjektivně líbí. Potrpíte-li si na výrazné barvy, můžete si je dopřát. Nic ovšem nezkazíte ani klasickou peněženkou v hnědé či černé barvě. Pamatujte kromě krásy i na praktičnost, zejména tedy na to, že světlé odstíny se ochotněji špiní.

Někdy se také doporučuje, abyste si vybrala takovou peněženku, která vám bude ladit s kabelkou. Berte ohled i na příležitost. Zvlášť slavnostní událost si jistě zaslouží mnohem reprezentativnější doplňky než každodenní nákup v obchodě.

Filtrace

Cena

1 845,00 Kč - 1 860,00 Kč

Barva