Dámské batohy


Kabelky jsou jistě krásné, jsou ale příležitosti, kdy se nehodí. Potřebujete mít občas volné obě ruce nebo vás bolí záda, takže nechcete mít přetížené jedno rameno notně naditým zavazadlem? Všechny nezbytnosti můžete uložit i do praktického dámského batohu.

Podle čeho vybírat dámský batoh

Nepředstavujte si při slově „batoh“ rovnou krosnu, se kterou se chodí po horách. Dámské batohy jsou vlastně spíše batůžky.

Jde povětšinou o malá zavazadla kompaktních rozměrů, která nahradí běžnou dámskou kabelku. Hodí se tak i k ryze elegantnímu outfitu. Pojmou pár nezbytností. Rozhodněte se tak při pořizování batohu hlavně o tom, co v něm chcete nosit a jak často.

Odlišné nároky totiž je potřeba klást na batůžek, který poslouží jen jako módní doplněk a dáte do něj maximálně pár drobných mincí a mobilní telefon. Naopak potřebujete-li praktické zavazadlo na každodenní nošení, určitě to při nákupu zohledněte.

Samostatnou kapitolu pak představují outdoorové batohy, které jsou také určeny dámám. Speciální dámské batohy má opodstatnění pořizovat především proto, že jsou navrženy v souladu s ženskou anatomií. Tato zavazadla se využívají podobně jako klasické batohy již spíše na výlety, nikoli jako městské batohy. Rozhodně se tedy nemůžete již spolehnout na to, že by se jednalo o elegantní doplněk.

V základu bychom mohli modely dostupné na trhu rozdělit primárně podle materiálu:

  • textilní batohy
  • kožené batohy
  • koženkové batohy

Textilní batohy

Výhodou textilních batohů je především to, že se nemusíte spokojit s jednobarevným provedením. Pokud si vaše srdce získaly například květinové vzory, svoje touhy s praktickým textilním batůžkem snadno uspokojíte.

Kožené batohy

Mít kožený batoh je pro některé dámy podmínka. Pokud nepatříte k těm, které z etických důvodů výrobky z pravé kůže odmítají, kůži určitě oceníte především pro její pevnost a odolnost. Navíc nezaměnitelně voní a jde o svého druhu zcela jedinečný materiál. Hodí se proto i k elegantnímu oblečení.

Koženkové batohy

Koženka představuje alternativu přírodní kůže. Rozhodnout se pro ni můžete především z titulu nižší ceny. Rovněž vás nemusí trápit etická stránka věci, žádné zvíře v kvůli koženkovému výrobku újmu neutrpělo. Výhoda koženky tkví v tom, že ji snadno očistíte, nemusíte se tedy bát drobného znečištění.

Popruhy, základ každého batohu

Popruhy jsou pro komfortní nošení batohu zásadní. Jinak si z hlediska zdravotního příliš nepomůžete a záda vás mohou bolet úplně stejně jako od kabelky.

Batoh by tak měl být především vybaven dostatečně širokými popruhy. Ty by se neměly nikde zařezávat nebo vás tlačit. Kvalitní popruhy jsou i polstrované, neměla byste tak mít problémy ani tehdy, budete-li batoh mít na zádech po delší dobu.

Praktické vnitřní členění

Vnitřní členění batohu musí být praktické a opět odpovídat vašim potřebám. Nosíte-li s sebou denně mnoho věcí, určitě oceníte dostatek kapes a kapsiček.

Rovnou zapřemýšlejte i o tom, zda chcete v batohu přenášet notebook. Pak by měl disponovat i adekvátně velkou kapsou právě na vašeho elektronického pomocníka. Takovýto batoh má i ergonomicky řešená záda.

A pozor, nesnažte se do batohu naskládat víc, než reálně pojme. Pokud ho přetížíte, jen si ho dříve zbytečně zničíte. Navíc batoh doslova napěchovaný věcmi neprospěje ani vám. Za takovou zátěž vám vaše záda příliš „nepoděkují“.

Atraktivní design

Batoh je vhodné pojmout jako solitér. Určitě ho nemusíte usilovně ladit ke zbytku outfitu. Naopak mu dejte prostor a nechte ho vyniknout jako stylový módní doplněk.

Ostatně současné batohy k tomu přímo vybízejí, k dostání jsou v mnoha různých podobách od přísně minimalistických kousků po roztomilé zdobené batůžky v pestrých barvách. Nebojte se tak ani skutečně výrazných odstínů. Uvidíte, že vám váš nový batoh doslova rozzáří celý den. Ty nejodvážnější z vás mohou sáhnout například též po efektním zvířecím vzoru.

Filtrace