Dámské mikiny


Odložila jste mikinu s koncem puberty s myšlenkou, že už pro vás není? Zkuste jí dát ještě šanci. Mikina může být slušivým kouskem v šatníku ženy nezávisle na věku. Jakou mikinu si pořídit a jak nechat dostatečně vyniknout přednosti její i svoje? Užijte si třeba:

  • značkovou mikinu
  • mikinu s kapucí
  • mikinu na zip

Kde se vlastně vzaly mikiny?

Mikiny potkal podobný „osud“ jako třeba džíny: Původně šlo o ryze praktické oblečení. To mělo sloužit zaměstnancům jisté newyorské továrny na zmrazené potraviny. V provozu bylo poněkud chladněji, zaměstnanci tak potřebovali vhodný oděv, ve kterém by se zahřáli.

Obliba mikin rychle nabrala na obrátkách. Tento oděv se rychle stal charakteristickou součástí hiphopové subkultury a bez mikiny se neobešli také sportovci. Se stejnou samozřejmostí se pak dámské mikiny „usadily“ v šatníku žen napříč světem.

Značkové mikiny

Mikina je skvělý univerzální kousek, který využijete celý rok. Nosit se dá na holé tělo, případně jako další vrstva do chladnějších dnů.

Ve značkové mikině kromě toho budete vypadat nadmíru stylově. Dámské značkové mikiny se vyrábějí v nepřeberné škále barev.

Klasickým vodítkem pro výběr barev bývá především barevná typologie. Ta se při posuzování vhodnosti toho kterého odstínu odráží od konkrétního typu zimní/podzimní/letní a jarní. Svůj správný barevný typ si určíte před zrcadlem, pokud se zaměříte na podtón (nenalíčené) pleti, barvu očí a přirozený odstín vlasů.

Podobně jako u jiného druhu oblečení je při výběru dámské mikiny vhodné se zaměřit na materiál. Pro volnočasové využití si můžete pořídit například mikinu bavlněnou, která je velmi pohodlná. Chcete-li si dopřát maximální míru pohodlí, vyzkoušejte oversized mikinu.

Kvalitu mikiny poznáte už na první pohled. Čím vyšší má materiál gramáž a čím je tedy těžší, tím pochopitelně lépe.

Mikiny s kapucí

Mikiny s kapucí jsou nesmírně pohodlné. Dávno ovšem neplatí, že jsou pouze součástí sportovního stylu. Zkuste si s novou mikinou pohrát a zkombinovat jí klidně se sukní. Vykouzlíte tak roztomilé a zároveň nenucené spojení.

Nic nezkazíte tím, pokud se ve vašem šatníku objeví alespoň jedna černá mikina. Tato barva má výhodu v tom, že ji unosíte prakticky k jakémukoli dalšímu oblečení. Troufáte-li si ale naopak na výraznější barvy nebo potisky, jednoznačně vám i tohle mohou mikiny s kapucí nabídnout.

Věděla jste, že kapuce pravděpodobně není ryze moderní výdobytek? Ty, které nosíme dnes, jsou inspirovány mnišskými hábity.

Mikiny na zip

Mikiny na zip mohou být vnímány jako univerzálnější než jejich protějšky přes hlavu. Můžete je nosit totiž i jen tak rozepnuté, pokud během chladnějších dní potřebujete například přes tričko rychle přehodit další vrstvu. Jestliže preferujete hlavně teplý materiál vhodný do chladného počasí, zaměřte se ve složení materiálu na polyester. Právě ten je pro podobné využití vhodný.

V případě, že chcete mikinu nosit nejen jako stylový kousek, ale jako oděv, který vás má hřát, volte ji v dostatečné délce tak, aby zakrývala bedra. Během letních dní si pochopitelně můžete dovolit i střih do pasu.

Také tyto mikiny mohou být opatřeny kapucí. O něco méně ležérně působící mikiny pak kapuci nemívají. Kterou si pořídíte, to závisí plně na vás. Celkovému vyznění podřiďte kromě volby střihu i barevnost a případně potisk. Mikiny v bláznivých barvách na první pohled upoutají pozornost. Neutrální barvy, jako je například šedá či tmavě modrá rozhodně neurazí ani v zaměstnání.

Jak vybrat mikinu levně a kvalitně

Zásadní pro váš komfort je i výběr správné velikosti. Podívejte se, jak vám vybraná mikina sedí přes hrudník a v ramenou. Jestliže vás materiál nikde nadměrně netáhne a neobepíná, je vše v pořádku.

A nezapomeňte, že dokonce i značkové dámské mikiny můžete pořídit se slevou a díky tomu si svůj šatník vybavit výhodněji.

Filtrace

Cena

1 875,00 Kč - 1 995,00 Kč

Barva

Velikost