Dámské plavky


Dámské plavky, to je pro ženy věčné téma. Jak vybrat takové, abyste toho neukázala přespříliš, pokud nechcete, ale abyste zároveň byla u vody či na pláži vždy přitažlivá? Provedeme vás světem plavek, abyste byla důkladně připravená nejen na léto.

Plavky můžeme v základu rozdělit na:

  • plavky dvoudílné alias bikiny
  • plavky jednodílné

Správný typ plavek souvisí s typem vaší postavy

Lámete si hlavu s výběrem správných plavek, protože si nejste jistá svým tělem? Prakticky pro každé proporce existuje vhodný typ koupacího úboru. Jednoznačně tak můžete odložit obavy z toho, že právě vy byste si snad plavky „nemohla dovolit“.

Můžete, pokud si osvojíte základní pravidlo: Cílem je vytvořit harmonický celek. To znamená decentně potlačit partie, na které nechcete příliš ukazovat, ale naopak k určitým místům cíleně pozornost přilákat.

Obecně tak platí, že mohutnější spodní či horní polovina těla si zaslouží obléknout do neutrálních barev. Máte menší prsa? Můžete si dovolit i výrazné vzory a barvy. Řadíte-li se k těm, které dostaly do vínku subtilní spodní partii těla, můžete si vybrat nápaditější modely s různým zdobením právě v této části.

Patříte k celkově štíhlým typům s chlapeckou postavou bez výraznějšího pasu? Stejným způsobem si přičarujete ženské křivky. Vezměte si na pomoc řasení či volánky, které dokáží v těch správných místech opticky přidat objem.

Kromě střihu je zásadní také materiál. Ten by měl být dostatečně odolný zejména tehdy, chodíte-li do bazénu. Chlór má sklon narušovat jeho elasticitu. Nejčastěji se plavky vyrábějí z polyesteru, polyamidu nebo elastanu v různých poměrech.

Dvoudílné plavky

Dvoudílné plavky patří mezi stálice. Jejich velkou výhodou je to, že si vrchní i spodní díl vyberete tak, aby vám naprosto vyhovoval.

Chcete svůdně vykrojené brazilky nebo naopak pořídíte do své letní výbavy šik plavky s nohavičkou? Velkou popularitu si získaly též plavkové kalhotky s vyšším pasem, které dokáží zakrýt i nějaké ty tukové záhyby na břiše. Naopak dívkám se štíhlýma nohama zvlášť sluší bikiny na šňůrky. Nízké kalhotky využijete, pokud máte ploché bříško a můžete se pyšnit pověstným „pekáčem“. Opět primárně záleží na tom, co na své postavě si přejete vyzdvihnout.

Zejména majitelky většího poprsí musejí věnovat pozornost výběru správné podprsenky. Vaším nejlepším přítelem se stanou kostice a výztuže. Naopak dívky a ženy, které příroda obdařila drobným hrudníkem, mohou vyzkoušet plavkové vršky typu trojúhelníku. Ke svůdným tvarům vám také pomohou plavkové podprsenky push-up.

Nechcete si rovnou pořizovat jednodílné plavky a přesto byste ráda decentně upozadila větší bříško? V takovém případě si můžete pořídit vršek zvaný tankini, který má podobu jakési košilky. Ta problémové partie dokáže decentně skrýt.

Jednodílné plavky

Jednodílné plavky si z praktických důvodů oblíbily především sportovkyně. Sahají po nich i dámy, které si netroufnou odhalit tolik kůže v bikinách. Pakliže se skutečně na dvoudílné plavky necítíte, je to zcela v pořádku.

I jednodílné plavky mohou působit svůdně – stačí sáhnout po modelu s vykrojením nebo efektními průstřihy. Ty sluší především dámám se štíhlým pasem. Spodní polovinou těla se v tomto případě trápit příliš nemusíte, takto řešený vršek od ní sofistikovaně odvede pozornost. Rafinovaně odhalit můžete také rameno. Takovýto střih se však hodí hlavně pro dámy s drobnějším poprsím.

Tajným trikem mnoha žen jsou zeštíhlující plavky. Tajemství těchto plavek spočívá v zesílené tkanině v partii břicha a boků. Řada z nich má také inovovaný střih tak, aby nejrůznější prvky chytře odvedly pozornost od ne zcela dokonalých partií těla.

I jednodílné plavky jsou tedy jednoznačně mimořádně atraktivní. Jen mějte na paměti, že vám nikterak neusnadní získání krásného bronzového opálení, svoje tělo s nimi zkrátka neodhalíte. Z praktických důvodů vás možná také bude zajímat, že více látky nutně pochopitelně znamená i delší dobu schnutí.

Filtrace