Dámské spodní prádlo


Dámské spodní prádlo sice není vidět, přesto je mimořádně důležité a podílí se na výsledném dojmu z toho, jak působí vaše oblečení jako celek. Nezávisí příliš na tom, zda máte na sobě aktuálně luxusní značkovou podprsenku nebo nějakou levnější. Důležité je, aby vám sedla. A pro kalhotky to platí obdobně.

Správná podprsenka je základem šatníku

Podprsenky se od sebe liší střihem i tím, pro jaká prsa jsou vlastně vhodné. Základní typy jsou následující:

  • vyztužená
  • nevyztužená
  • bardot/balconette
  • push-up
  • plunge
  • sportovní
  • zmenšovací
  • half bardot

Vyztužená podprsenka

Vyztužená podprsenka je nejlepší „kamarádkou“ řady žen. Vhodná je pro větší i menší prsa. Ňadra zpevní a vytvaruje do estetického kulatého tvaru.

Nevyztužená podprsenka

Nevyztužené podprsenky se naopak spoléhají především na přirozený tvar prsou. Bývají vybaveny kosticemi. Jejich nošení je maximálně pohodlné.

Podprsenka balconette/bardot

Podprsenka balconette/bardot je charakteristická speciálním střihem košíčků. Ty jsou v horní části rovné. Podprsenka tak dokáže mírně pozdvihnout ňadra a vytvořit svůdný efekt.

Podprsenka half bardot

Střih half bardot je vlastně kompromisem mezi klasickou vyztuženou podprsenkou a typem balconette. Má otevřenější košíčky a jiný střih švů. Hodí se na běžné nošení pro všechny velikosti poprsí.

Push-up podprsenky

Push-up podprsenky znají důvěrně hlavně majitelky menšího poprsí. Právě populární push-up podprsenky dokáží prsa pozvednout a zvětšit. Bývají opatřeny výztuží a kosticemi.

Podprsenka plunge

Podprsenka typu plunge je střižená tak, aby ňadrům dodávala oporu především v postranní části. Díky nízkému středu vytváří efektní dojem především v hlubokých dekoltech.

Podprsenka sportovní

Sportovní podprsenky poskytnou každým ňadrům důkladnou oporu. Proto jsou vhodné i pro náročnější aktivity. Oproti běžnému spodnímu prádlu nejsou tak zdobné a vyrábějí se z funkčních materiálů.

Podprsenka zmenšovací

Existují také ženy, které trápí příliš bujné poprsí. Opticky korigovat jej lze díky zmenšovacím podprsenkám. Velká ňadra zároveň tvaruje. Většina z nich je opatřena kosticemi.

Jak si vybrat střih kalhotek?

Pohodlí během celého dne záleží i na tom, jaké kalhotky jste si zvolila. Není nic nepříjemnějšího než když se vám spodní prádlo zařezává. Aby se vám to nestalo, je potřeba si umět správně vybrat. Vyznáte se v jednotlivých střizích?

Tanga

Tanga toho příliš mnoho nezakryjí. Přední část je střižena do tvaru trojúhelníku, v zadní části jsou tyto kalhotky hluboce vykrojené, tedy nezakrývají hýždě. Tento typ dámského spodního prádla se hodí hlavně pod přiléhavé oblečení. Krajková tanga využijete také tehdy, pokud chcete vybudit dráždivou erotickou atmosféru.

Brazilky

Brazilky jsou v přední části méně vykrojené, naopak v té zadní více. Mají bokový střih a hodí se pro ženy, které si netroufnou na tanga. Navíc jsou ve srovnání s kalhotkami typu tanga i znatelně pohodlnější. Vzít si je můžete i pod těsné oblečení.

Klasické kalhotky

Klasické kalhotky patří v segmentu dámského spodního prádla k nejoblíbenějším. Hodí se pro všechny věkové kategorie i typy postavy. V předních partiích jsou vykrojené, naopak v zadní části zakrývají větší část hýždí. Na zadním díle také nenajdete středový šev. Některé dámy si oblíbily i kalhotky se zvýšeným pasem.

String

String kalhotky reprezentují skutečně minimalistické pojetí dámského spodního prádla. Jejich účelem je maximum kůže odkrýt. Mají proto podobu jen velmi tenkých šňůrek.

Kalhotky s nohavičkou

Kalhotky s nohavičkou mohou připomínat upnuté šortky. Evokovat mohou i pánské boxerky. Nosí je především dámy, které trpí na nepříjemné odřeniny v partiích stehen. Jejich výhodou je také schopnost zpevnění, což můžete v problematických partiích stehen uvítat.

Filtrace