Dámské tepláky


Tepláky jsou oblečení, které je neprávem poněkud přehlíženo. Vždyť na doma je nosí většina z nás. Hodí se pochopitelně i do tělocvičny nebo na sport. Jak tepláky povýšit na kousek, ve kterém se doma nebudete hlavně schovávat, ale vynesete je s radostí? A jak tepláky snadno začlenit do běžného šatníku i na ven? Vyzkoušejte některý z následujících módních tipů.

Moderní tepláky vám dají styl a umožní zůstat v pohodlí

Počátky historie tepláků sahají do 20. let 20. století. U jejich zrodu stál Francouz Émile Camuset. Ten je původně navrhl pro sportovce. Tepláky však ochotně přijala streetová móda a nosit je začala i běžná veřejnost.

Že tepláky si můžete dovolit nosit maximálně na chalupě, když si odskočíte na nákup? To je omyl, domácí kalhoty se stávají běžnou součástí dámského i pánského šatníku.

Přes rezervovanost, kterou vůči nim mnozí trpí, móda v posledních letech smířlivě nahlíží na kousky, které jsou nejen atraktivní, ale i pohodlné. Využijte toho a osvoboďte se na chvíli ze všech skinny jeans a dalších obtažených kalhot.

Tepláky vás udrží v pohodlí po celý den. Vzít si je můžete na vycházku s dětmi, ale i na rande či na party.

Jak vypadat dobře v teplácích

Nemilosrdně ze svého šatníku vyřaďte všechny, které už zkrátka nejsou v nejlepší „kondici“. Tepláky s vytahanými koleny, nevypratelnými skvrnami nebo dokonce s četnými dírami si v něm svoje místo skutečně nezaslouží.

Dejte pryč i ty, které už trpí na žmolky a jsou očividně oprané. Dokonce i doma můžete vypadat jednoduše perfektně. Pořiďte si proto stylové značkové tepláky. Díky nim vás nepřekvapí ani nutný nákup, kvůli kterému se vám nechce kompletně převlékat. Stačí vědět, jak tepláky trochu doladit a můžete v nich jít i ven.

Jak kombinovat tepláky

Velmi dobře vypadá to, co je vyvážené a vyvolává to v nás pocit harmonie. Jednoduchá zásada je v módě mnohostranně uplatnitelná a funguje i v případě tepláků. Co to znamená?

Jednoduše tolik, že tepláky se vyplatí kombinovat s elegantnějšími kousky. Klidně si k nim vezměte sako nebo žensky vyznívající svetřík.

Řiďte se také tím, že celkový dojem je potřeba vyvážit proporčně. V tom se rovněž tepláky neliší od jiných dámských kalhot: K úzkým kalhotám si můžete dovolit i objemnější svršek. Naopak k volným teplákům se více hodí obtažený vrchní díl. Díky tomu si vaše silueta uchová tvar.

Pokud už máte doma bílé tričko, využijete ho i v tomhle případě. Například s jednoduchými tepláky v provedení šedého melíru tvoří tričko sehranou „dvojku“. Vsaďte na tvídový klobouk, díky kterému vás zaručeně nikdo nepřehlédne. Rebelky mohou sáhnout po stylovém tričku s potiskem nejlépe v černé barvě a doplnit svůj outfit koženou bundou.

Co na nohy? V případě tepláků platí, že když pohodlí, tak na maximum. Obujte si k nim tenisky. Zvolit můžete třeba ty na trendy platformě nebo klasické bílé. V pohodlných teniskách nebude problém doběhnout ani autobus.

Ostatně pokud vás v práci neváže přísný dresscode, buďte si jistá, že tepláky unosíte i do zaměstnání. V takovém případě by to měly opět být jednoznačně kvalitní, nejlépe značkové tepláky úzkého střihu. Smokingový blejzr a boty na podpatku jim dodají punc elegance.

Tepláky nosí i celebrity

Přestože si mohou dovolit doslova armádu stylistů a nejdražší róby z dílny světových návrhářů, dokonce i slavné celebrity potkáte v civilu právě v teplácích.

Nosí je takové slavné krásky jako Emily Ratajkowski, Bella a Gigi Hadid, Rihanna nebo Jennifer Lopez. Pravděpodobně k nejslavnějším vyznavačkám tepláků patří Kim Kardashian, která dokazuje, jak nebezpečně sexy může v takovém kousku žena být.

Slavné hvězdy běžně kombinují tepláky s jehlovými podpatky a výrazným nalíčením. Mnohdy se dokonce nestydí vyrazit v takovéto kombinaci i na červený koberec před zraky publika a novinářů.

Filtrace