Pánské peněženky


Mužská móda spíše sází na nadčasovost a nejsou jí vlastní rychlé změny trendů. Nenabízí ani tolik módních doplňků, jimiž by muž mohl vyjádřit svou osobnost a projevit se kreativně.

Jednou z možností, jejímž prostřednictvím však muž může svému okolí o sobě mnoho napovědět, je právě peněženka. Ta je skutečnou vizitkou pravého gentlemana. Ostatně mnozí ji přirovnávají k dobře padnoucímu obleku.

Protože ji používáme prakticky denně, je nutné, aby splnila všechny požadavky. Není tedy důležité, zda zvolíte luxusní koženou peněženku, značkovou peněženku nebo naopak peněženku levnou, pokud bude vyhovovat přímo vám osobně. Podle čeho bychom se při nákupu měli rozhodovat?

Velikost

Z praktických důvodů muži preferují spíše menší peněženky. Někteří si navykli nosit zvlášť doklady i mince, případně se drobných ihned zbavují, proto jim malá peněženka plně postačuje. Navíc má výhodu v tom, že se vejde do každé kapsy u saka či kalhot.

Jestliže jste ale zvyklí nosit dostatečně prostorné peněženky a mít vše pohromadě, je to samozřejmě možné. Případně si pořiďte peněženky dvě, ať je můžete podle potřeby střídat.

Ovšem pozor, ani velkou peněženku zbytečně nepřeplňujte. Včas vytřiďte účtenky, vizitky či nepotřebné lístečky. Pokud to neuděláte, peněženka se vám nejenom nikam nevejde, ale nevratně si ji zdeformujete.

Textilní peněženky

Obvykle se setkáte s nylonem či polyesterem. Jde o syntetický materiál, který se nepoškrábe. Přesto tyto peněženky nejsou extrémně odolné. V oblibě je má především mladí generace, které nevadí, že peněženka tolik nevydrží a časem si pořídí jinou.

Koženkové peněženky

Jinak se tomuto materiálu též říká eko kůže, případně se můžete setkat s termínem umělá kůže. Jde o imitaci přírodní kůže.

Koženkové peněženky neurazí prakticky žádného muže nezávisle na věku. Vypadají velmi efektně a ve srovnání s pravou kůží nejsou tak drahé. Uchovávají si i výhodu nenáročné údržby. Jen musíte počítat s tím, že se peněženka zničí dříve než ta kožená.

Kožené peněženky

Pravá kůže je přírodní materiál a jako taková je nenapodobitelná. Spolehlivě ji poznáte podle vůně i podle toho, jaká je na dotek. Kůži charakterizuje vysoká odolnost a dlouhá životnost. I koženou peněženku však samozřejmě můžete při nešetrném zacházení poškrábat.

Vnitřní uspořádání

Vnitřní uspořádání by především počtem přihrádek mělo odpovídat tomu, zda muž má také různé plastové kartičky a nosí je případně pohromadě s bankovkami.

Některé peněženky také nejsou vybaveny uzavíratelným oddílem na mince. Počítá se s tím, že je muž nosí také zvlášť. Záleží tak na vašich konkrétních zvyklostech a na tom, co vám osobně vyhovuje.

Některé peněženky jsou vybaveny také utajeným prostorem, který představuje poměrně efektní ochranu proti potenciálním zlodějům. Zachránit však může i vás osobně, když si do tohoto skrytého místa jednoduše uložíte rezervní hotovost.

Typ zapínání

Zpravidla se setkáte se zapínáním na magnet či na druk, variantou zapínání na přezku nebo na zip. Zip někteří uživatelé upřednostňují jednoduše kvůli tomu, že je maximálně spolehlivý a nejlépe zabrání vypadnutí mincí. Druky nebo klipsy představují pohodlný způsob zapínání, na které se navíc můžete spolehnout, že skutečně pevně drží.

Barva

Tradiční volbou je především černá peněženka. Podobně klasicky však vyznívá i peněženka hnědá. Sáhnout můžete i po tmavě modré, případně též šedé variantě.

Tyto odstíny se hodí i k vysoce formálnímu outfitu. Pánská peněženka se tak může stát každodenní součástí vaší image. Zaujmete s ní nejen partnera při obchodním jednání, ale také potenciální ženu svého srdce.

Právě ženy jsou totiž mimořádně vnímavé na detaily. Pořiďte si tak nejlépe značkovou peněženku, která vaši efektní designovou volbu podpoří i kvalitním zpracováním.

Filtrace